RED TRIO + NASZE DUO

Żywiołowa i kompaktowa (to drugie oczywiście w sensie zwartości: nieco ponad 20 min. muzyki) koncertowa improwizacja portugalskiego Red Trio z dwójką naszych czołowych jazzmanów: Gerardem Lebikiem i Piotrem Damasiewiczem, zarejestrowana w Krakowie i Wrocławiu. Dobrze wyważone są tu proporcje tego wspólnego grania, chociaż jak dla mnie oba te utwory stanowią w pierwszej kolejności popis Lebika na saksofonie tenorowym. I w ogóle mam wrażenie, że na tle poprawnej gry Portugalczyków to nasi soliści tu błyszczą.

Błyszczy też czerwony winyl wycięty przez Mata Coltona, który udało mi się zagrać na 33 obroty zamiast (właściwych) 45, na początku nie zauważając błędu. Brzmiało w sumie niewiele gorzej, chociaż trąbka Damasiewicza zamieniała się momentami w saksofon Lebika, a całość – lekka i dynamiczna – nabrała dość ponurego wyrazu. No i straciła na jakości. Ale czego się nie robi, żeby nie zmieniać obrotów w gramofonie – bo choć odpowiednio czerwona wkładka z „red” w nazwie na pokładzie, to przestawka z 33 na 45 akurat w tym modelu wiąże się ze zdejmowaniem talerza.

RED TRIO + GERARD LEBIK + PIOTR DAMASIEWICZ, Mineral, Bocian 2015 (bc – veRED) 7/10

Jedna uwaga do wpisu “RED TRIO + NASZE DUO

  1. O, dziękuję za ostatnią wskazówkę. Dobrze ponad 20 lat temu przytrafiło mi się to samo przy okazji Art Bears „The World as It Is Today”. Odnośnie tej płyty wygląda mi to na klątwę czerwonej wkładki i konieczności przerzucania paska. Innego wytłumaczenia nie mam, dlaczego mi również taka wpadka się przytrafiła. Muszę jutro koniecznie posłuchać na nowo tej plyty. 🙂
    Pozdrawiam
    a.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s